Network Marketing 21.yy’ın Ticaret Sistemi Nedir?

0
164

21.yy’ın ticaret sistemi olarak görülen Network Marketing , gün geçtikçe büyümekte ve dikkatleri üzerine çekmektedir. Kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılı gelir sağlayan bu ticaret sistemi, tüm katılımcılarına eşit fırsat sunması, başlamak için bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Network Marketing 21.yy’ın Ticaret Sistemi Nedir?

Network Marketing, tavsiye mantığına dayalı bir sistemdir. Yani siz üründen memnun kalırsanız doğal olarak bunu çevrenizdekilere tavsiye edersiniz. Araştırmalara göre bu tavsiyenin, bir satıcı yada pazarlamacı tarafından yapılan sunumdan veya medya ile yapılan reklamdan çok daha fazla olumlu sonuç verdiği tespit edilmiştir. Kendimize bunu sorsak, bizde ürünü kullanan güvenilir bir tanıdığımızın tavsiyesine daha çok itimat edeceğimizi görürüz. Ayrıca bu sebeptendir ki, bu sektörde kendini ispatlamış firmaların ürünleri (gıda, kozmetik, internet sitesi, elektrik, internet vb.) oldukça kalitelidir ve başarılı olması içinde böyle olmak zorundadır.

Kimler bu alanda çalışabilir?

Network Marketing, ekip işidir. Siz kişisel satışlarınızdan da para kazanırsınız fakat önemli olan ekibinizde oluşan ciro üzerinden kazanılan paradır. Asıl büyük kazanım burada oluşur. Bu açıdan Network Marketing “1 kişinin %100 çabası yerine, 100 kişinin %1 çabası ile yüksek verim/kâr elde etme.” prensibine dayanır.

Sizin bu pazarlama yöntemi ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum alanında belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Günümüzün İş Hayatında Dikkatleri Üzerinize Nasıl Çekersiniz

CEVAP VER