14 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

Eğer internet üzerinde ücretsiz stok fotoğraf aramaya çalıştıysanız, bunun ne kadar zorlu bir iş olabildiğini görmüşsünüzdür. Ücretsiz stok fotoğrafları bulmak oldukça zorludur. Stok fotoğrafların büyük bir kısmı Shutterstock ve 123RF gibi şirketlere aittir ve bu siteler de her fotoğraf başına 20 dolar ve üzerinde ücret talep etmektedirler. Ücretsiz stok fotoğraf bulabildiğinizde de pek çoğu düşük kaliteli ya da bulanık olabilir.

Ama bugün şanslı gününüz. İnternet üzerinde zorluk çekmeden ya da önemli bir bedel ödemeden yüksek kalitedeki stok fotoğraflara ulaşmanın birkaç yolu bulunmaktadır.

Aşağıdaki listede kaliteli ve ücretsiz stok fotoğraf bulabileceğiniz web sayfalarını bulabilirsiniz:

 1. Unsplash

Unsplash her 10 gün içerisinde 10 yeni telifsiz fotoğraf paylaşmaktadır ve bu fotoğraflar çoğunlukla nefes kesici manzara görüntüleridir.

 1. Superfamous

Hollandalı sanatçı Folkert Gorter ve grafik tasarımcı meslektaşları SuperFamous üzerinde yüksek kalitedeki görsellerini yayınlamaktadır ve bu görseller de web tasarımı ve hatta masaüstü arka plan kullanımı için mükemmel bir kaynaktır.

 1. Picjumbo

Picjumbo kolaylıkla erişebileceğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğraflara referans vermeden erişebileceğiniz sitelerden biridir. Ayrıca sayfada spor ve yemek resimleri gibi kaliteli fotoğraflar da bulunmakta. Eğer bir restoran işletiyor ya da besin alanında iş yapıyorsanız bu site sizin için kullanışlı olabilir.

 1. Pixabay

Pixabay web tasarımcılarının rüyalarını süsleyen bir web sayfası. Sadece kolaylıkla kullanabileceğiniz arama motoru özelliğini size sunmanın yanı sıra, oldukça dikkat çeken görsellere erişmeniz de mümkündür. Bu sitedeki içerikler de referans gerektirmiyor üstelik.

 1. IM Free

IM Creator hem bir online web sayfası kurma aracı hem de ücretsiz fotoğrafların kullanıma açıldığı bir web sayfasıdır. Referans verilmesi gerekli olsa da görsellerin kalitesinden ötürü bu çabalarınıza değecektir.

 1. Gratisography

Gratisography’nin içerikleri tam anlamıyla muntazam. Yetenekli sanatçı ve web tasarımcısı Ryan McGuire tarafından kurulan sitede internet üzerinde bulup bulabileceğiniz en kaliteli fotoğraflar bulunmaktadır ve bu içerikler referans gerektirmemektedir.

 1. MorgueFile

Bu listedeki en basit sayfalardan biri olan Morgue File itinayla hazırlanmış fotoğrafların listelerini barındırmaktadır. Seçenekler diğer sitelerdeki kadar çok olmasa da, mevcut fotoğraflar pek çok farklı konuya uygundur. Vahşi yaşamdan antikalara kadar her türlü fotoğrafı bu sitede bulabilirsiniz.

 1. FreeImages

Oldukça yorucu bir rehber niteliğindeki FreeImages içerisinde cüzi fiyatlara stok fotoğraflar bulabilir ya da çok seçenekli kategoriler içerisindeki ücretsiz fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz. Eğer bir proje üzerine çalışıyorsanız bu siteye erişim oldukça kolay.

 1. LittleVisuals

LittleVisuals küçük ölçekli ve seçkin stok fotoğrafların bulunduğu özgün bir site. E-posta listesi için üye olabilir ve her hafta 7 yüksek çözünürlüğe sahip stok fotoğraf elde edebilirsiniz.

 1. New Old Stock

New Old Stock devlet acenteleri tarafından çekilmiş ya da keşfedilmiş antik fotoğrafların toplandığı bir web sayfası. Saatlerce sıkılmadan bu siteye bakabilirsiniz.

 1. Picography

Listedeki kullanımı en kolay sitelerden biri olan Picography ile profesyonel fotoğrafçılar tarafından sunulan çeşitli görsellere erişebilirsiniz.

 1. Getrefe

Eğer mimari ya da manzara resimlerine hızlıca erişmek istiyorsanız GetRefe tam size göre. Sitede kategoriler olmasa da Avrupa’yı dolaşan fotoğrafçıların çektiği mükemmel doğa fotoğraflarına erişebilirsiniz.

 1. Jay Mantri

Güney Kaliforniya’nın en iyi tasarımcılarından biri olan Jay Mantri kendi koleksiyonunu sizlerle paylaşıyor. Site her Perşembe güncellenmektedir ve resimlerin kullanımı ücretsizdir.

 1. Public Domain Archieve

Geniş çapta fotoğraf koleksiyonuna sahip olan Public Domain Archieve ile eski resimlerden tutun günümüzün süper modern içerikli fotoğraflarına kadar pek çok içeriğe ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Reklamınız için En Uygun Medya Organını Nasıl Seçersiniz?

Yorumları göster

Henüz bir yorum bulunmamakta.

Yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.