Güne Mükemmel Başlamanız İçin Uygulamanız Gereken 6 Adım

Her sabah uyandığınızda miskin ya da kılınızı kıpırdatamayacak halde hissettiğiniz oluyor mu?

Her sabah uyanıp aynaya baktığınızda kendinizi müthiş hissedebilmek ve kendinizi geliştirebilmek için uygulayabileceğiniz pek çok yol var. Bunları yaparak her gününüzü gururla ve zevk alarak yaşayabilir ve hayatınızdan daha memnun bir hale gelebilirsiniz.

İşte güne müthiş başlamanızda size yardımcı olacak 6 adım:

  • Normalden bir saat erken kalkın

Yataktan kalmaktan nefret ettiğinizi düşünürsek bu durum en başta biraz kafa karıştırıcı ve sinir bozucu görünebilir. Hangi saatte kalkarsanız kalkın, o his geçmeyecektir zaten.

Yeterli uyku çektiğiniz sürece, bir saat önce uyanmak sizin için pek fark yaratmayacaktır. Her sabah fazladan bir saate sahip olmanız, güne daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacaktır ve yapılması gereken şeyler için daha fazla zamanınız olacaktır.

  • Vücudunuza iyi bakın

Aynen söylediğimiz gibi. Sağlıklı beslenerek ve düzenli spor veya egzersiz yaparak vücudunuza iyi bakın. Eğer bunları yapmaya şimdiden başlamazsanız bedeninizin gelişmektense gerilediğini göreceksiniz.

Zaman bulduğunuzda bir spor salonuna giderek kendinizi biraz zorlayın. Eğer spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa, evde kendiniz küçük egzersizler yapabilirsiniz. Bu egzersizler her yerde her zaman yapılabileceğinden uydurabileceğiniz bir bahaneniz olmayacaktır. Kendinize ve bedeninize iyi davranın. Zaman içinde aynaya baktığınızda kendinizdeki gelişmeyi görecek ve kendinize güveninizi yerine getireceksiniz.

  • Müzik ruhun gıdasıdır!

Müzik hayatımızın büyük bir parçasıdır. Müzik her zaman etrafımızda olduğundan bunu kucaklamayı bilin. Her sabah sizi motive edecek şarkılar dinleyerek gününüzü daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Arabada, evde ya da işte olmanız fark etmez. Her sabah ya da eve her geldiğinizde müzikle kendinize küçük bir terapi uygulayabilirsiniz.

O zaman kendinize bir şarkı listesi hazırlayın ve işe ya da spora giderken veya çalışırken bu şarkıları dinleyin. Müziğin gücü küçümsenecek gibi değildir. Bir süre sonra müziğin hayatınızı ve motivasyonunuzu ne şekilde etkilediğini gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

  • Zamanınızı iyi planlayın

Günlük hayatınızda ne kadar acele halinde olursanız, bir o kadar da stresli olursunuz. O zaman zamanınızı iyi planlamak için bir adım atarak veriminizi arttırın. Örneğin yatmadan önce çantanıza ihtiyacınız olan şeyleri koyarak ya da öğle yemeğinizi hazırlayarak ertesi gün yapacağınız işleri biraz da olsa hafifletebilirsiniz. Böylece ertesi gün üstesinde geleceğiniz şeyler listesinden birkaç şey eksildiğinden kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  • Planlarınız uzun vadeli olsun ve bu planları uygulamak için harekete geçin

Yaşamda ulaşmak istediğiniz hedeflerimiz varken biraz daha iyi hissederiz. Eğer bir hedefiniz ve planınız varsa ve harekete geçmeye hazırsanız, işler sizin için kötü dense iyiye gidecektir.

İlginizi Çekebilir:  Daha Verimli Çalışmak için Yapılması Gereken 3 Şey

Eğer yaşantınızdaki hedef ve amaçlarınızdan emin değilseniz kendinize biraz zaman ayırın ve kendinizle ilgili istediğiniz şeyleri düşünün ve bunları not alın. Sonrasında ise bu hedeflere nasıl ulaşabileceğinize karar vererek planınızı uygulamaya sokmaya bakın. Plansız insanlara kıyasla, planlı insanlar hayatlarında daha mutlu ve heveslilerdir.

  • Hayattan zevk almayı öğrenin

Hayatta her şeyden endişe duymamaya çalışın. Günümüzde insanlar değmeyecek kadar küçük şeylerden endişe duymakta. Şu anda sürekli olarak hayalleriniz hakkında düşünüyorsanız ve bunları umutsuzca başarmak istiyorsanız, rahatlamayı ve hayattan zevk almayı unutmayın. Yoksa kendinizi hiçe saydığınızdan hayalleriniz de sönüp gidecektir.

Yorumları göster

Henüz bir yorum bulunmamakta.

Yorum yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.