Ersin Tat Profil Fotoğrafı

Ersin Tat (Marka Koçu)

Markalaşma süreçleri her zaman dikkatimi çekmiştir. Televizyonda veya dijital medyada gördüğüm reklam türevleri, bunların insanların üzerinde olan etkisi, kullanılış şekilleri ve tekniklerine sürekli ilgi duydum. Ve bunları farklı bakış açılarıyla irdeyelerek, sebep sonuç ilişkisi kurmaya çalıştım.

1983 yılında Kırıkkale’de doğdum, aslen Eskişehirliyim. Eğitim hayatımın büyük bir bölümünü Kırıkkale’de tamamlayarak, üniversite eğitimimi Çankaya Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamamın ardından Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans yapmak istedim.

Küçük yaştan itibaren kendime hedefler belirleyerek o hedefler doğrultusunda başarılı olmaya çalıştım. Lise dönemlerinde ilk işim olarak müşterime hazırladığım web sitesinin karşılığında o dönem bilgisayarımın bozuk olan CD-ROM’unu aldım. Yaptığım işin karşılığında edindiğim CD-ROM’dan daha çok, süreci başarılı bir şekilde tamamlamaktan haz aldım.

Sonrasında, başlangıçta hobi olarak başladığım bu maceralı yol, eğitimimi tamamlamamın ardından mesleğim haline geldi ve şu an bir reklam ajansı sahibi olarak önce kendi yaptığım işlerden haz almak istemekte, sonra da mutlu müşteriler yaratmak çabasındayım.

Unutmayın, işinizi hobiniz haline dönüştürürseniz hayatınız boyunca tatil yaparsınız.

Müşterilerim ile olan görüşmelerimden edindiğim izlenim ve gözlemlediğim gereksinimler doğrultusunda küçük veya orta ölçekli işletmelerin iş hayatına doğru adım atmaları ve işlerini geliştirmeleri için “Marka Koçu” adı altında bu internet sitesini oluşturmaya karar verdim. (Bunu da hobi olarak yaptığımı belirtmek isterim 🙂 ) Konuların ne kadar keyifli olduğundan, benim de bu paylaşımları yaparken ne kadar keyif aldığımı tahmin edebilirsiniz.

Bu siteyi, paylaşacağım bilgileri bildiğim için değil ziyaretçilerimle birlikte öğrenmek için kurduğumu belirtmek isterim. İşlerim gereği diğer siteleri çok takip edemiyorum ama bu sitede yer alan bilgiler bir gün mutlaka işinize yarayacak.