İnternetten Para Kazanmak İçin 31 Öneri

internetten para kazanmak istiyorsunuz fakat nereden başlamanız gerektiği hakkında fikriniz yok mu? İnternet’ten gelir elde etmek için sınırsız kaynak ve fırsat bulunmakta. Fakat aklınıza henüz bir fikir gelmediyse, size yardımcı olabilecek aşağıda belirtilen 34 seçeneği değerlendirebilirsiniz. Aşağıda belirtilen seçeneklerle bireysel yollarla para kazanabilir ve adınızı duyurabilirsiniz.

internetten para kazanmak için kategoriler:

Online Satış Siteleri

 • Stoksuz satış: Diğer firmaların ürünlerini internet sitelerinde daha yüksek fiyata satabilir ve müşterilerinize direkt olarak gönderebilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz sahibinden.com, gittigidiyor.com ve hatta yabancı kökenli eBay gibi siteler size yardımcı olacaktır.
 • Defolu ürün satışı: Ambalajlarında yazım hatası veya herhangi bir bozukluk bulunan ürünler içerik olarak sıkıntısız olsalar da daha ucuz fiyatlarda satışa sunulur. Eğer böyle ürünlere sahipseniz bu işten kar edinebilirsiniz.
 • Kullanmadığınız ürünlerin satışı: Eğer etrafınızda hiç kullanmadığınız ya da artık kullanmayacağınız ürünler ya da mallar varsa bunları satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu seçenek başlamak için iyi bir adım olabilir.
 • Koleksiyon: Eğer bilgisayar oyunu, dergi veya plak koleksiyonunuz varsa, bu alanla ilgilenen bir kitle illa ki çıkacaktır. Bunları açık arttırma ile ya da yukarıda belirttiğimiz tarzda siteler yoluyla satışa çıkarabilirsiniz.

Satış Ortaklığı

 • Web sayfaları: Kendi web sayfanız üzerinde diğer insanların ya da şirketlerin ürünlerini reklamlar veya bağlantılar yoluyla tanıtarak reklam için iyi miktarda komisyon alabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle bir web siteniz olması daha sonrada bu sitenin belli bir ziyaretçi oranına sahip olması şart.
 • Otomatik cevap sistemleri: E-posta pazarlama listesi oluşturun ve kaliteli bilgi arayışındaki insanlara üyelik önerisinde bulunun. Elinizdeki pazarlama tekniklerini satışa sunarak bundan gelir elde edebilirsiniz.
 • Forum gönderileri: İlgili bir ürünün linkini forumlardaki imza bölümüzde paylaşın.
 • Youtube videoları: Kendi videolarınızı YouTube üzerinden yayınlayabilir ve Google Adsense yardımıyla da videolarınızın görüntülenmesi üzerinden gelir sağlayabilirsiniz. Günümüzde YouTube kanalları izlenme ve tıklanma oranına bağlı olarak oldukça fazla para kazanabilmekte. Eğer bu alan ile ilgiliyseniz bu fırsatı kaçırmamalısınız.
İlginizi Çekebilir:  İkinci İş Olarak Değerlendirebileceğiniz 10 Farklı İş İmkanı

Yazma

 • Blog sayfaları: Eğer belli bir konu hakkında deneyimli ve bilgiliyseniz kendi blog sayfanızı oluşturarak bu bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Günümüzde bu işi profesyonel olarak yapan pek çok blog yazarı bulunmakta. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız WordPress ya da Google’ın blogger.com’unu deneyebilirsiniz.
 • Makaleler: Günümüzde pek çok insanın kendi kişisel web sayfası var fakat bu siteleri pazarlama amaçları için kullanmak adına yeterli bir içeriğe sahip olmak gerekir. Eğer yazma konusunda iyiyseniz ilgili siteler yoluyla bu yeteneğinizden kar edebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Müzik

 • Diğer müzikler ve şarkıları incelemek ve eleştirmek: Bazı web sitelerinde sadece sanatçıların müziklerini dinleyerek ve görüşlerinizi belirterek para kazanabilmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken görüşlerinizi bildiren ve kitlelere hitap eden bir paragraf yazmak.
 • İnsanların indirebilmesi için müzik dosyası yüklemek: Eğer kendiniz de bir sanatçıysanız ya da müzikle uğraşıyorsanız, ücretli olarak şarkılarınızın indirilebileceği platformlarda müziklerinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için ise Apple’ın iTunes uygulaması iyi bir seçim olabilir.
 • Diğer sanatçıların projeleri için müzik yapmak: Bir Youtube videosunda bestenizi müzisyenlerin kullanımı için paylaşmak bunun için bir seçenek.

Web Sayfaları

 • WordPress eklentileri: WordPress blog kullanımında başı çeken ve eklenti arayışında olan pek çok kullanıcıya sahip olan bir içerik yönetim sistemidie. Bir eklenti tasarlayarak önce ücretsiz bir sürüm paylaşabilir sonrasında ise sabit bir ücret karşılığında bu eklentiyi ekstra özellikleri ile pazarlayabilirsiniz.
 • WordPress temaları: Eklentiler gibi temalar da kullanıcıların sayfalarını daha şık ve kullanışlı bir hale getirmek için arayış içerisinde oldukları alanlardan biridir. Temalar, eklentilere kıyasla daha yüksek bir ücret talep eder fakat bunları oluşturmak için tasarım ve kod bilgisine sahip olmanız gerekecektir.
 • CSS/HTML düzenleme: İnternet kullanıcılarının pek çoğu kendi sitelerini kendileri düzenlemezler. Yapacakları değişikliklerin çoğu dış Css ve Html kodlamayı bilen başkaları tarafından gerçekleştirilir. Sizde Css ve Html öğrenerek bu kişilerden biri haline gelerek becerilerinizi konuşturabilir ve gelir elde edebilirsiniz.
 • Web sayfası tasarımı: Web sayfası tasarımları oldukça iyi gelir getiren bir alandır. Eğer bu konuda herhangi bir uzmanlığınız varsa önceki çalışmalarınızı kullanıcılara sunarak onlara web sayfası tasarımı hizmeti sunabilirsiniz.
 • Hazır Web sayfası satışı: Bu seçenek de online alanda para kazanmak için oldukça iyi bir yol. Mevcut bir web sayfası satın alarak içine makul ve değerlenebilecek içerikler katarak daha fazla bir bedel ile tekrar satışa sunabilirsiniz.
 • Alan adı satışı: Bu seçenek web sayfası satışıyla benzerdir fakat domain yani alan adı satımında web sayfası yoktur. Satacağınız şey sadece bir isim olacağından düşük fiyata iyi ve popüler bir alan adı bulmaya özen gösterin. Buna ihtiyaç duyan bir kesim sizinle illa ki iletişime geçecektir.
 • Rehber oluşturmak: Web sayfalarının listesinin bulunduğu bir web sayfası edinerek reklam ücreti alabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Paraya mı ihtiyacınız var? O zaman bu makaleye bir göz atın

Fotoğrafçılık

 • Fotoğraf satışı: Fotoğraf çekmeyi seviyor musunuz? O zaman sadece etkileyici resimler çekmekle kalmayın ve bunları satışa sunun. Bu görsellerden kazanacağınız gelir sizi şaşırtabilir. Fotoğrafların satışı için iStock ve Shutterstock başlıca kaynaklardandır.
 • Fotoğraf düzenleme: Piyasada kendi fotoğraflarını düzenleyemeyen pek çok bahtsız insan bulunmakta. Küçük bir ücret karşılığında bu insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Bilgisayar Oyunları

 • Sanal araçlar: Eğer online oyunlarla ilgileniyorsanız ve takas edebileceğiniz sanal öğeleriniz varsa bu parçaları gerçek para karşılığında diğer oyunculara satabilirsiniz. Örneğin Knight Online ya da League of Legends gibi online alanda oynanan oyunlarda geliştirilmiş hesaplar ve karakterler satışa sunulabilmektedir.
 • Oyun test etme: Bu alana her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Eğer sorunlu ve hatalı bir oyun varsa bunu piyasaya süremezsiniz. Fakat bu oyunları test ederek varsa mevcut hataları oyun üreticisine belirtebilir ve karşılığında da para kazanabilirsiniz!
 • Oyun tasarımı: Eğer bilgisayar oyunları ve programlama ile ilgileniyorsanız bu iş tam size göre. Tabii bu iş sıkı bir çalışma gerektiriyor. Fakat bu işin sonunda alacağınız ücret oldukça memnun edici olacaktır.
 • Oyun rehberleri: Bazen bir oyunu tekrar tekrar oynamak istersiniz. Böylece oyun hakkındaki her şeyi bildikten sonra bu bilgi ve birikimlerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Oyun üzerine yol gösterici bir yazı yazabilirsiniz ve bunları oyunu oynayacak diğer kullanıcılara pazarlayabilirsiniz.

Diğer

 • Anketler: Bu seçenek diğerlerine kıyasla daha sıkıcı olabilir. Fakat şirketlerin çeşitli anketlerini online olarak doldurarak para kazanabilmeniz de mümkün. Öncelikle başka bir e-posta adresi edinmeniz gerekebilir çünkü bu anketlerden sonra pek çok sayıda e-posta alabilirsiniz.
 • Ücretsiz web sitelerine referans vermek: Tek yapmanız gereken diğer insanların sizin gönderdiğiniz bağlantıyı kullanarak ilgili siteye üye olmaları. Böylece referans sahibi olarak makul bir ücret alabilirsiniz.
 • Web sayfalarına tıklamak: Anketlerde olduğu gibi tek yapmanız gereken sıkılana kadar farklı sitelerin linklerine tıklamanız. Her tıklama başına küçük miktarda bir ücret alacaksınız. Bunu tek başınıza yapmanız çok bir anlam ifade etmez. Bir ortaklık süreci dahilinde geçerli olacaktır.
 • Ücretsiz örnekler: Pek çok şirket ürünlerinin ücretsiz örneklerini dağıtmaktadır. Bunları ürünün asıl fiyatında ya da daha düşük fiyata pazarlayabilirsiniz.
 • Veri girişi: Evet, bu kısımdaki maddelerin diğerlerine oranla sıkıcı olduğu doğru. Tek yapmanız gereken şey size verilen verilerin çeşitli alanlara ve sistemlere girişini yapmak.
İlginizi Çekebilir:  Daha Verimli Çalışmak için Yapılması Gereken 3 Şey

Görüldüğü üzere online mecralardan, dijital medyadan ve internetten para kazanmak oldukça mümkün. Yeteneklerinizi ve hayalgücünüzü birleştirerek sizde bu maddelerden biri veya birkaçı ile ilgilenebilirsiniz. Böylelikle kendinize direk veya ek olarak gelir sağlayabilirsiniz.

Yorumları göster

Henüz bir yorum bulunmamakta.

Yorum yaz