Milyarder Olmanın 7 Sırrı

Öncelikle istediğiniz sadece bir milyoner değil milyarder olmak olsun.

Eğer milyarder olmanın sizi finansal açıdan güvende tutacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ekonomideki dalgalanmalar, devletler arası krizler ve finansal piyasalar göz önünde bulundurulduğunda, artık milyar liralar sahibi olmak size ve ailenize gereken ekonomik güvenceyi sağlayamayabilir.

Bu makale hayat boyu üçün beşin hesabını yapmanız ve hayatınızı sürdürebilmek için nasıl kazanç elde edeceğiniz üzerine değil, bir milyarder olarak bu yaratıcı süreçten zevk alabilmeniz üzerine olacak. Başlangıç için aşağıda belirtilen milyarderlerin 7 sırrından yararlanabilirsiniz.

  1. Milyarder olmak için kararlı olun: Öncelikle kendini yetiştiren bir milyarder olmakta kararlı olun. Pek çok milyarder sıfır noktasında sadece fikirlerle ve sıkı çalışmayla bu yola koyulmuştur. Fakat karar vermek ve hedef belirlemek için atılan ilk adım çok önemlidir. Kendinizin milyarlarca liradan daha değerli olduğunu unutmayın.
  2. Parasızlık hakkında kafa yormayın: Dünyada para kıtlığı değil, para üzerinde doğru fikir yürüten insan kıtlığı vardır. Sıfırdan başlayarak bir milyardere dönüşmek için parasızlık gibi düşüncelerden sıyrılın. Küçükken bile yemeğimizi yemediğimizde annelerimiz “Bunu bulamayanlar da var” veya “Para ağaçta yetişmiyor” derdi. Zenginlik ve bolluk bu tarz düşüncelerle ortaya çıkmaz veya başarılamaz.
  3. Hedefinize bir görevmiş gibi yaklaşın: Kendini yetiştirmiş olan milyarderleri sadece para değil, onların katkısına ihtiyaç duyan piyasa da motive eder. Evet iyi bir gelir sahibi olmak ve zenginliğe ulaşmak önemlidir fakat sahip olduğunuz potansiyel ile piyasaya katkıda bulunmak ise daha tatmin edici bir duygudur. Milyarderler işler zorlaşsa bile hedeflerini düşük tutmazlar. Bunun yerine beklentilerini arttırırlar ki diğer insanlardan farklarını ya da yarattıkları farklılıkları görebilsinler.
  4. Başarılı insanların çevresinde olun: Bu insanlar hem size akıl hocalığı yapabilir hem de size ilham verebilirler. Fazla bir şeye sahip olmayan birinden nasıl para kazanabileceğinizi öğrenemezsiniz. İnsanların zenginlik ve bolluk içerisinde yaşamak için neler yaptığını gözlemlemeli ve onların gittiği yolu takip edebilmelisiniz. Örneğin hangi kitapları okumuşlar? Ya da nelere yatırım yapmışlar? Onları ilerleten şey ne? Motive olmuş ve hevesli bir şekilde kalmayı nasıl başarıyorlar?
  5. Bir milyarder gibi çalışın: Zengin insanlar zamanlarını farklı değerlendirirler. Bu insanlar zamanın paradan daha değerli olduğunu bildikleri için kendilerinin iyi olmadığı alanlar için başka insanları işe alırlar. Finansal olarak başarılı insanlar başarı için çıktıkları ava daha çok odaklanırlar ve istedikleri noktaya ulaşabilmeye odaklı çalışırlar.
  6. Harcama yapmaktansa yatırım yapmaya odaklanın: Zengin insanlar para harcamazlar, yatırım yaparlar. Eğer nakit akışı sağlayan bir apartman binası alırlarsa, piyasanın gidişatına göre bu alanlara yatırım yaparlar. Konfor ve tarz için araba almaktansa şirketinizin işine yarayabilecek arabalara yatırım yapın.
  7. Birden fazla gelir akışı sağlayın: Gerçek zenginler asla tek bir gelir akışına güvenmez, gelir akışı sağlayabilecekleri birden fazla kaynak sağlarlar. Böylece gelir alanlarınızdan biri aksadığında diğer alanlara yatırım yaparak finansal istikrarınızı sağlayabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  İnternetten Para Kazanmak İçin 31 Öneri

Son  olarak da zengin insanlar sizlerin de zengin olmasını ister. Bunun sebebi ise kendilerinin özel olmadığını ve zenginliğin kararlı olan her insan için mümkün olduğunu bilmeleridir. Ayrıca sizler de yeterli gelire sahip olursanız bu insanların ürün veya hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Başlık her ne kadar etkileyici olsa da 7 madde size merkezin siz olduğunu göstermekte ve dikkat ettiyseniz parayı hep ikinci planda tutmakta. Para bir iş kurmak veya yatırım yapmak için sadece araçlardan biridir. Para haricindeki gereksinimleri yerine getiremediğiniz taktirde hiç bir işe yaramayacaktır. Bu sebeple her şeyden önce bir fikriniz ve bir planınız olsun, ihtiyaçları listelediğiniz de paranın sadece maddelerden biri olduğunu sizde keşfedeceksiniz.

 

Yorumları göster

2 Yorum

  1. Rıdvan Sözen 7 Aralık 2016
    • Ersin Tat 8 Aralık 2016

Yorum yaz