Takım Çalışmalarını Eğlenceli Hale Getirebilecek 4 Aktivite

Takım motivasyonunu yüksek tutmak için düzenleyeceğiniz etkinlikler şirketinizin etki alanını ve verimini arttıracaktır. Ayrıca çalışanlarınıza da moral olacaktır. Fakat bazı çalışanlarınız bu tarz etkinliklerden hoşlanmayabilir ve bu etkinliklerin verimlerini düşüreceğini ve çalışanlar arasındaki gerilimi arttıracağını düşünebilirler. Bu nedenle takımınız için uygun bir etkinlik seçmeniz gerekecektir. Size vereceğim örneklerden bazılarını incelemenizde fayda var.

1) Ofis içi bilgi yarışmaları

Bu etkinlik için şirketinizle alakalı 20-30 soruya ihtiyaç duyacaksınız. Örneğin: “Şirketin Türkiye’de kaç şubesi vardır?” veya “Toplamda kaç çalışan vardır?” gibi sorular olabilir. Bu tarz sorularla küçük bir bilgi yarışması düzenleyerek çalışanlarınızın veya çalışma arkadaşlarınızın şirketle ilgili bilgi birikimlerini test edebilirsiniz.

2) Bir yalan, bir gerçek

Daha yeni bir araya gelmiş bir takım için bu etkinlik iyi bir fikir olabilir. Herkes kendini tanıttıktan sonra, her bir kişi kendileri hakkında doğru olan ve yanlış olan birer şey söyleyecekler. Burada yapılması gereken diğer insanları yalan söylediğiniz seçeneğin gerçekliğine inandırmak. Sonrasında ise odadaki herkes hangisinin doğru hangisinin yalan olduğu üzerine sesli bir şekilde birbirleriyle tartışacaklardır. Bu şekilde grup içindeki insanların birbirini tanımasını sağlayabilir ve aralarındaki iletişimi güçlendirebilirsiniz.

3) Gönüllü çevre ve yardım etkinlikleri

Bu etkinlik ofis dışında gerçekleştirilebilecek bir aktivite fakat bu şekilde hem insani görevlerinizi yerine getirebilir hem de grup çalışanlarıyla aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Ağaç dikme, ihtiyacı olan okullara yardım, barınak hayvanlarına bakmak gibi aktiviteler bu konu için güzel örnekler olabilir.

4) Halı sahaya gitmek

Ofis saatleri dışında yapabileceğiniz etkinliklerden biridir ve Türkiye’de de oldukça yaygınlaşmıştır. Bu şekilde hem takım çalışanlarıyla enerji atabilir hem de takım çalışmasını normalde yaptığınızdan daha farklı şekilde test edebilirsiniz. Bu tarz ofis dışı aktiviteler, hem çalışanlarınızı hem de beraber çalıştığınız insanları ast-üst ilişkisi olmaksızın daha farklı bir boyuttan tanımanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Yorumları göster

Henüz bir yorum bulunmamakta.

Yorum yaz