Unbroken – Korku Hayalleri Öldürür

Video’nun yönetmeni Mateusz M’in hazırladığı bu motivasyon videosu ile ilgili açıklaması;

Bir gün kendime “ ‘Why do we fall?’  ve ‘Dream’ kadar popüler bir video kapmak mümkün mü?” diye sordum. Bu iki film çıtayı yükseltmekti fakat bu çıtayı daha da yükseltmek için yapılması gereken yeni bir meydan okumaydı bu. İnsanların benim en iyi yapıtım olarak bahsedeceği bir video yapmayı planlıyordum. Bütün deneyimlerimden yola çıkarak bu video üzerinde çalışmaya başladım. Bu video için ana ilham kaynağım ise Laura Hillenbrand’in romanı ‘Unbroken’ ve buradaki karakter Louis Zamperini’ydi.

Harika bir iş çıkarabilmenin tek yolu sevdiğiniz işi yapmanızdır. Eğer bu işi hala bulamadıysanız aramaya devam edin. -Steve Jobs

Videoyu tamamlamam 4 ay sürdü. İtalya’da tatildeyken kız arkadaşım uyumaya gittiğinde bile bu video üzerinde çalışıyordum. Tanıtım videosunu 30 Temmuz’da paylaştım ama sağlık problemlerimden ötürü videoyu tamamlamakta zorlanıyordum.

Bu videoyu yapmamın sebebi ise hayatımızda tutkunun ne kadar önemli bir yeri olduğunu anlamamdı. Yapmakta tutkulu olduğumuz her şeyin rastgele olmadığına, bunların bizim içimizde olduğuna inanıyorum. Sizin için çağrıda bulunan bir hayatın peşine düşmekse cesaret isteyen bir iş. Bu çağrıya kulak verin!

Video yüklendikten yalnızca 24 saat sonra 100 bin izlenme aldı. Şu an ise 14 milyonun üzerinde izlenme sayısı var. Videonun içerisinde Steve Jobs, Les Brown ve Eric Thomas’ın konuşmalarından harika alıntılar bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Hero - Pes Etmek Yok!

Yorumları göster

Henüz bir yorum bulunmamakta.

Yorum yaz